RABARBERIPÄEV

04. juunil 2022 külastasime me Allikukivi Veinimõisa ja võtsime osa sealsest Rabarberipäevast. Allikukivi Veinimõis on pereettevõte, kus peetakse oluliseks säästvat majandamist ning looduslähedast elustiili. Kõik marja- ja puuviljavenid valmivad kohapeal, mõisa keldris. Perenaise Raili Hein juhendamisel saime ülevaate sellest kuidas kohapeal rabarberist veini tehakse. Kõigil osavõtjatel oli võimalus mõisa pargis ringi jalutada ning oma silmaga näha sealset marjaaeda. Lisaks oli kohapeal võimalik erinevaid veine degusteerida ning soovi korral koju kaasa osta.

Seejärel osalesime taimetark Mercedes Merimaa töötoas, kus saime ülevaate sellest kuidas erinevaid umbrohutaimi säilitada ning neid erineval moel kasutada. Maitsta sai nii marineeritud võilillenuppe naati, nõgest ning palju muud.

Viimases töötoas tutvustas peakokk Maru Metspalu meile enda valmistatud „metsikuid maitseid“, kus kasutatud oli kõiki selliseid taimi, mida enamus meist ilmselt traditsiooniliselt suupisteteks ei valmista, kuid mis tegelikult olid väga maitsvad.

Õhtu lõpetas Tõnu Oja meeleolukas kontsert koos ansambliga Rembetes. Võimalus oli kuulata Kreeka laule eesti keeles.

Suur tänu kõigile kes osa võtsid, tegemist oli väga vahva päevaga!

.