UUT JA HUVITAVAT KAUPLUSES

 

FLOROVIT- küüslauguekstraktiga roheline aiaseep

Florovit aiaseep
Florovit küüslaugu ekstraktiga aiaseepi võib kasutada taimede pritsimiseks (aitab säilitada nende looduslikku vastupanuvõimet) kui ka puhastusvahendina. Samuti võib seda kasutada loodusliku taimekaitsevahendina näiteks lehetäide tõrjel. Küüslaugu ekstrakt seebis tugevdab tema mõju.
Kasutamine:
Puhastamiseks ja pesemiseks (nt. Kastide, pottide, aiatööriistade, kasvuhoonete jne.) valmista 1-3% seebilahus. Selleks lahusta 10-30ml seepi 1 liitris vees.
Pritsimiseks tuleb samuti valmistada 1-3% lahus ning pritsida saadud lahusega kõiki taime osasid ( lehti, varsi) kuni täieliku märgumiseni. Pritsida tuleb pilvise ilmaga või õhtuti. Soovitav on pritsimist korrata pärast vihma.
Tootja: Grupa Inco S.A. Poola Maaletooja: Selteret OÜ, Muuli tee 8, Viimsi, Harjumaa
600ml
http://www.selteret.ee/kuidas-kaitsta-suvel-aiaroose/

LOODUSLIK TAIMEABI
LOODUSLIK AMEABI
Preparaat on valmistatud männiokka ekstrakti baasil. Sobib kõikide taimede töötlemiseks. Vähendab seen-, bakteriaalsete- ja viirushaiguste esinemissagedust taimedel.
Tõrjub taimedelt eemale lehetäid, kedriklestad ja karilased.
Kasutamine
Pritsida taimi tuuletu kuiva ilmaga, hommikul või õhtul, nii et lehed ühtlaselt märguvad. Pritsida üks kord iga 10-12 päeva tagant.
Ohutusmeetmed
Kasutamisel jälgida elementaarseid hügieeninõudeid. Käitlemisel kasutada isikukaitsevahendeid. Lahuse valmistamisel mitte kasutada toidunõusid. Kui vedelik satub suu limaskestadele või silma, pesta rohke veega. Allaneelamise korral teha maoloputus. Hoida kuivas suletud anumas, eraldi toiduainetest, ravimitest ja loomasöötadest, temperatuuril üle 0°C.

UNIVERSAALNE ISTIKUMULD
UNIVERSAALNE ISTIKUMULD
• Ökoloogiliselt puhas
• Tagab kõrge saagikuse
• Pole vaja lisada väetisi
• Kõrge hüdroskoopsus
• Tugevdab taimede immuunsüsteemi
• Stimuleerib taimede idanevust ja kasvu
• Vähendab istikute ümberistutamise stressi
• Suurendab saagikust 1.5 – 2 korda
• Kaitseb lühiajaliste öökülmade eest
• Suurendab saagi säilivust
Kasutusvalmis kvaliteetne kõrgviljakas muld avamaal ja katmikaladel kasvatatavate igat liiki viljakandvate taimede istikute istutamiseks ja kasvatamiseks.
Koosneb eranditult looduslikest ökoloogiliselt puhastest komponentidest – kompost, turvas, biohuumus ja liiv.
Muld on täiesti tasakaalustatud, sisaldab piisaval hulgal taimede edukaks kasvuks, arenguks ja kohanemiseks vajalikke põhitoitaineid. Ei vaja lisaväetamist.
Loodusliku päritoluga humaatide ja humiinhapete kõrge sisaldus soodustab kiiret juurdumist. Mullasegus kasutatud hobusesõnnikust valmistatud biohuumus sisaldab kasulike mulla mikroorganismide elusaid kultuure. Ennetab paljude seen- ja bakteriaalsete haiguste teket, muu hulgas lubiraia, närtsimine, varremädanik, fütoftoroos, seemnehallitus, juuremädanik, tõusmepõletik, jahukaste, pruunrooste, lumiseen, lendnõgi, alternarioos, risoktonioos, fusarioos, septorioos ja paljud teised. Võivad esineda kookonid ja tehnoloogiliste usside isendid.
Keemiline koostis
Üldine lämmastik (N):120 mg/100g
Üldine fosfor (P2O): 109 mg/100g
Kogu kaalium (K2O): 66,8 mg/100g
Happelisus (pH): 5.5 – 7.7

MIS ON VERMIKOMPOST?
Vermikompost (biohuumus) – orgaaniline väetis, orgaanilise põllumajandusliku toodangu jääkide ümertöötlemisel vihmausside (sagedamini Eisenia foetida и Lumbricus rubellus ), bakterite ning teiste organismide (närilised, seened jm.) poolt tekkiv produkt.
Vermikomposti sisuline erinevus teistest orgaanilistest väetistest – vees lahustuva lämmastiku, fosfori, kaaliumi kõrgendatud sisaldus. Samuti on mikroelemendid paremini omastatavs vormis.
Vermikomposteerimise käigus läbivad umbrohu seemned vihmausside organismi ja kaotasvad seeläbi idanevuse. Lisaks sellele on vermikompostis, võrreldes tavaliste orgaaniliste väetistega, madalam soolekepikeste sisaldus. Tänu organismide poolt läbitöötamisel raskemetallide üleminekule raskesti lahustuvateks ühenditeks, väheneb komposti toksilisus ja muutub praktiliselt taimedele kättesaamatuks.
Nii nagu kõik orgaanilised väetised, parandab ka vermikompost mulla struktuuri ja tema vesi-füüsikalisi omadusi. Koos vermikompostiga viiakse mulda vihmaussid ja teised mikroorganismid mis tagavad mulla normaalse toime, samuti ka nende elutegevuse jäägid (koproliidid) ja fütohormoonid mis kiirendavad taimede kasvu.